ارتباط امن مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط حمیدرضا نبی زاده   
یکشنبه, 02 مرداد 1401 ساعت 10:52

SSH چیست؟

 

SSH یا Secure Shell یک پروتکل ارتباطی شبکه ای است که دو کامپیوتر را قادر می سازد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند (c.f http یا پروتکل انتقال ابرمتن، که پروتکلی است که برای انتقال ابرمتن مانند صفحات وب استفاده می شود) و به اشتراک گذاری داده ها. یکی از ویژگی های ذاتی ssh این است که ارتباط بین دو کامپیوتر رمزگذاری شده است به این معنی که برای استفاده در شبکه های ناامن مناسب است.

 

SSH اغلب برای "ورود به سیستم" و انجام عملیات در رایانه های راه دور استفاده می شود، اما ممکن است برای انتقال داده نیز استفاده شود.

چگونه از SSH استفاده کنم؟

 

شما از یک برنامه در رایانه خود (ssh client) برای اتصال به سرویس (سرور) ما و انتقال داده ها به / از فضای ذخیره سازی ما با استفاده از یک رابط کاربر گرافیکی یا خط فرمان استفاده می کنید. برنامه های زیادی وجود دارد که شما را قادر می سازد این انتقال را انجام دهید و برخی از سیستم عامل ها مانند Mac OS X و Linux دارای این قابلیت هستند.

 

کلاینت های SSH معمولاً از SCP (کپی امن) و/یا SFTP (پروتکل انتقال فایل SSH) برای انتقال داده پشتیبانی می کنند. ما تمایل داریم استفاده از SFTP را به جای SCP توصیه کنیم، اما هر دو با سرویس ما کار خواهند کرد.

آیا باید از خط فرمان استفاده کنم؟

 

خیر، بسیاری از برنامه های بسیار خوب با رابط های گرافیکی مانند WinSCP برای ویندوز و Cyberduck برای Mac OS X وجود دارد. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به راهنمای دسترسی سیستم عامل خود (ویندوز، مک او اس ایکس و لینوکس) مراجعه کنید.

چرا Research Data Services SSH را انتخاب کرد؟

 

SSH ما را قادر می سازد تا سرویسی با دسترسی رمزگذاری شده برای گسترده ترین طیف سیستم عامل ها (Windows XP-10، Max OS X و Linux) ارائه دهیم. اگر ما درایوهای تحت شبکه ویندوز (که از پروتکل ارتباطی SMB/CIFS استفاده می کنند) ارائه دهیم، این امکان پذیر نخواهد بود. SSH قابل اعتماد و امن است و به همین دلیل اغلب در جامعه محاسبات با عملکرد بالا استفاده می شود. 

اخبار و رویدادها

با ما باشید.

در باره ما

در باره ما

آخرین نظرات

آخرین نظرات

آدرس

آدرس