صفحه ی اصلی > اخبار و رویدادها > فناوری اطلاعات > تسریع دید کامپیوتر از طریق RealSense
تسریع دید کامپیوتر از طریق RealSense مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط زهرا فلاح زلتی   
دوشنبه, 26 دی 1401 ساعت 23:02

با دارایی های موجود اینتل، فناوری Movidius - برای دستگاه های جدید مانند هواپیماهای بدون سرنشین، روبات ها، هدست های واقعیت مجازی (VR) و موارد دیگر همراه می باشد. اینتل انتظار دارد که این شرکت را در ارائه راه حل های دید کامپیوتری و یادگیری عمیق از دستگاه تا فضای ابری قرار دهد.

این متن بیانیه وبلاگ جاش والدن، معاون ارشد و مدیر کل گروه فناوری جدید اینتل است:


ما وارد عصری می شویم که دستگاه ها باید هوشمند و متصل باشند. هنگامی که یک دستگاه قادر به درک و پاسخگویی به محیط خود باشد، راه حل های کاملاً جدید و بی سابقه ی خود را نشان می دهد.

به عنوان بخشی از چشم انداز و استراتژی RealSense™ ، فناوری های حیاتی را ساختیم و به دست آوردیم تا از رهبری خود در دید رایانه و محاسبات ادراکی اطمینان حاصل کنیم. به عبارت ساده، دید کامپیوتری ماشین ها را قادر می سازد تا به صورت بصری محیط اطراف خود را پردازش و درک کنند.

دوربین ها به عنوان «چشم» دستگاه، واحد پردازش مرکزی«مغز» و یک پردازنده دید «قشر دید» است. پس از یکپارچه سازی، دید کامپیوتری، ناوبری و نقشه برداری، جلوگیری از برخورد، ردیابی، تشخیص اشیا، تجزیه و تحلیل بازرسی و موارد دیگر را امکان پذیر می کند – قابلیت هایی که در بازارهای نوظهور بسیار قانع کننده هستند.

جاش والدن معاون ارشد و مدیر کل گروه فناوری جدید اینتل است.

با معرفی دوربین های حسگر عمق RealSense ، ما فناوری پیشگامان های را به ارمغان آوردیم که به دستگاه ها اجازه می دهد جهان را به صورت سه بعدی ببینند.

چندین دستاورد را در یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و محاسبات شناختی برای تقویت این تغییر پارادایم تکمیل کردیم تا مجموعه ای از قابلیت ها را بسازیم که دنیای کاملاً جدیدی از امکانات را باز می کند: از تشخیص اشیا تا درک صحنه ها. از احراز هویت گرفته تا ردیابی و ناوبری.

به این معنی است همان طور که دستگاه ها هوشمندتر و پراکنده تر می شوند، می دانیم که ویژگی های خاص

سیستم روی تراشه (SoC) برای ایجاد دید انسان مانند 50 میلیارد دستگاه متصل که تا سال 2020 پیش بینی می شود، بسیار مهم است.

به همین دلیل، من هیجان زده هستم که خرید در حال انتظار خود از Movidius* را اعلام کنم. با Movidius ، اینتل پلتفرم های SoC کم مصرف و با کارایی بالا را برای تسریع برنامه های دید کامپیوتری به دست می آورد.

علاوه بر این، این اکتساب الگوریتم هایی را به همراه می آورد که برای یادگیری عمیق، پردازش عمق، ناوبری و نقشه برداری، و تعاملات طبیعی و همچنین تخصص گسترده در دید رایانه ای تعبیه شده و هوش ماشینی تنظیم شده اند. فناوری Movidius قابلیت های RealSense™ را بهینه می کند، بهبود می بخشد و به ثمر می رساند.

دید کامپیوتر یک فناوری حیاتی برای دستگاه های هوشمند و متصل آینده است. (اعتبار: شرکت اینتل(

ما پتانسیل عظیمی برای Movidius برای تسریع ابتکارات خود در فناوری های جدید و نوظهور می بینیم. توانایی ردیابی، پیمایش، نقشه برداری و شناسایی صحنه ها و اشیاء با استفاده از SoC های کم مصرف و عملکرد بالا Movidius فرصت هایی را در مناطقی که گرما، عمر باتری و عوامل فرم کلیدی هستند باز می کند.

به طور خاص، ما به دنبال استقرار این فناوری در سراسر تلاش های خود در واقعیت افزوده، مجازی و ادغام شده (AR/VR/MR) ، هواپیماهای بدون سرنشین، روباتیک، دوربین های امنیتی دیجیتال و موارد دیگر خواهیم بود. خانواده پیشرو در بازار از SoC های دید کامپیوتری Movidius علاوه بر IP گسترده تر و نقشه راه محصول ما، مکمل پیشنهادات RealSense™ اینتل است.

دید کامپیوتری باعث انفجار Cambrian محاسباتی می شود و اینتل در خط مقدم این موج جدید محاسباتی قرار دارد که توسط RealSense™ در ارتباط با Movidius و مجموعه کامل فناوری های محاسباتی ادراکی ما فعال شده است

 

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 26 دی 1401 ساعت 23:28
 

اخبار و رویدادها

با ما باشید.

در باره ما

در باره ما

آخرین نظرات

آخرین نظرات

آدرس

آدرس