صفحه ی اصلی > اخبار و رویدادها > تازه های تکنولوژی > معامله Microsoft-Nuance: فشار جدیدی برای فناوری صوتی؟
معامله Microsoft-Nuance: فشار جدیدی برای فناوری صوتی؟ مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط نسا فرنودی   
شنبه, 11 اردیبهشت 1400 ساعت 20:32

معامله Microsoft-Nuance: فشار جدیدی برای فناوری صوتی؟

alt

به گفته تحلیلگران ، تصمیم مایکروسافت برای خرید شرکت تشخیص گفتار Nuance Communications به قیمت 19.7 میلیارد دلار ، بزرگترین خرید این شرکت از زمان دریافت 26 میلیارد دلار برای LinkedIn ، می تواند یک تقویت واقعی برای فناوری صوتی باشد.

بلر Pleasant ، رئیس جمهور و تحلیلگر اصلی COMMFusion ، گفت: "بسیاری از شرکت ها و شرکت های نوپا مشغول شناسایی صدا هستند ، اما Nuance سال ها در این زمینه پیشرو بوده است."  این شرکت از فناوری ، مشارکت ، مشتری و تخصص لازم برای موفقیت بیشتر و رشد برخوردار است. "
تشخیص صدا به عنوان ابزاری در سالهای اخیر شتاب بیشتری پیدا کرده است ، بنابراین طرح یک ادعا در بازارهای فناوری هوش و گفتار منطقی است - به ویژه اینکه رقبایی مانند گوگل ، آمازون و اپل از بسیاری جهات تلاش مایکروسافت را تحت الشعاع خود قرار داده اند.  (قبل از اینکه اپل به نسخه داخلی بپردازد ، نرم افزار Nuance پایه و اساس دستیار صوتی Apple را ایجاد کرد.)

[مرتبط: فن آوری صوتی چگونه می تواند محل کار پس از همه گیری را شکل دهد]
مایکروسافت روز دوشنبه در بیانیه ای ضمن تبلیغ این معامله ، به استفاده Nuance از "هوش بالینی محیطی مبتنی بر ابر" در صنعت بهداشت و درمان اشاره کرد.  و مدیر عامل شرکت مایکروسافت ساتیا نادلا در گفتگوی بعدی تأکید کرد که در مورد خرید صحبت کند.
نادلا گفت: هوش مصنوعی مهمترین اولویت فناوری است و مراقبت های بهداشتی فوری ترین کاربرد آن است. "ما با همکاری اکوسیستم شریک زندگی خود راه حل های پیشرفته هوش مصنوعی را در اختیار متخصصان در همه جا قرار خواهیم داد تا تصمیم گیری بهتری داشته باشیم و ارتباطات معنی دارتری ایجاد کنیم.  ، همانطور که ما رشد Microsoft Cloud را در زمینه بهداشت و مراقبت و تسویه حساب تسریع می کنیم. "

این معامله به مایکروسافت امکان دسترسی گسترده به بخش بهداشت و درمان را می دهد ، زیرا تقریباً 90٪ ایالات متحده از قابلیت های Nuance استفاده می کند.  طبق بیانیه مالی Nuance از فوریه ، بیمارستان ها.  انتظار می رود این اقدام زیربنای تلاشهای مایکروسافت برای ارائه پیشنهادات ابری ویژه صنعت به شرکتهایی باشد که هنوز با اختلال و فرصت های ایجاد شده توسط بیماری همه گیر COVID-19 سازگار هستند.
از جمله این پیشنهادات Microsoft Cloud برای بهداشت و درمان است که اولین بار سال گذشته معرفی شد.

اهمیت فناوری صوتی
مایکروسافت از زمان معرفی دستیار مجازی خود کورتانا در سال 2015 به عنوان بخشی از نسخه اولیه ویندوز 10 ، دستی در فناوری صوتی داشته است.  از آن زمان ، کورتانا توسعه یافته است تا از دستگاه های Android و iOS ، Xbox ، مرورگر Edge ، هدست های Windows Mixed Reality و دستگاه های شخص ثالث مانند ترموستات و بلندگوهای هوشمند پشتیبانی کند.
طبق گفته مایکروسافت ، در حال حاضر بیش از 150 میلیون نفر از کورتانا استفاده می کنند.  اخیراً ، این شرکت کورتانا را تغییر داد تا به جای استفاده عمومی بیشتر به عنوان یک دستیار دفتر کار کند.

Pleasant گفت: "تشخیص صدا در حال شتاب گرفتن است و در هر نوع صنعت - از رونویسی گرفته تا انواع برنامه های کنترل و کنترل - مورد استفاده قرار می گیرد و خرید یک فروشنده پیشرو در این زمینه کاملا منطقی است."  وی تأکید کرد که با آشنایی کاربران با کورتانا ، سیری و الکسای آمازون در خانه ، انتظار می رود فناوری های مشابه گفتار را در محل کار خود ببینند.
وی همچنین خاطرنشان کرد که مایکروسافت یکی از معدود شرکتهایی است که منابع لازم برای خریداری شرکتی مانند Nuance را دارد و به این شرکت اجازه می دهد از رقبایی که ممکن است بخواهند همان کار را انجام دهند جلوتر باشد.

بهداشت و درمان و فراتر از آن
در طی سال گذشته ، همه گیری همه گیر باعث ایجاد نیاز به تشخیص صدا شده است ، در حال حاضر اکثر فروشندگان کنفرانس ویدیویی قابلیت رونویسی را در جلسات ارائه می دهند.  و با توجه به اهمیت روزافزون بخش بهداشت و درمان ، خرید شرکتی با روابط با بازیگران اصلی صنعت بسیار منطقی است.
با افزایش جمعیت ، یافتن راه هایی برای بهبود فرایندهای مراقبت های بهداشتی و کاهش هزینه ها ضروری است. "  "کاهش زمان لازم برای دیدن بیماران و همچنین کاهش زمان برای سایر کارهای مرتبط و فرایندهای کاری ، به کاهش هزینه ها کمک می کند ، که ضروری است."

Gregg Pessin ، تحلیلگر ارشد مدیر گارتنر که در گروه ارائه دهنده خدمات بهداشتی کار می کند ، موافق است.  او استدلال کرد که توانایی پردازش به زبان طبیعی با هدف رونویسی پزشکی ، Nuance را از سایر شرکت های دیگر جدا می کند.
اگرچه او فکر نمی کند که این خرید در ابتدا تأثیر زیادی در مراقبت های بهداشتی داشته باشد ، زیرا Nuance قبلاً به عنوان یک بازیگر مطرح شناخته شده است ، Pessin صدا را به عنوان یک جز component مهم در رابط های آینده ماشین انسان و تجربه کاربر می داند.

وی گفت: "این امر شامل رونویسی پزشکی ، كاتبان دیجیتال محیط ، سیستم های تعاملی بیمار ، هم به سبک [پاسخ صوتی متقابل} و چه برای برنامه های داخلی ، به علاوه راه حل های دیگر است."
در حالی که Nuance برای صنعت بهداشت و درمان یک محصول پیشرو در بازار دارد ، از فناوری های آن می توان در سایر موارد عمودی نیز استفاده کرد.  طبق تحقیقات انجام شده توسط IDC ، هزینه های هوش مصنوعی تا سال 2024 به 110.7 میلیارد دلار خواهد رسید ، در حالی که بانکداری ، تولید و بهداشت و درمان تقریباً نیمی از این رقم جهانی را نشان می دهد.

Ritu Jyoti ، معاون برنامه آزمایش هوش مصنوعی و اتوماسیون در سراسر جهان در IDC ، معتقد است که اگرچه مایکروسافت ممکن است در ابتدا روی مراقبت های بهداشتی تمرکز کند ، اما شرکت در دراز مدت تمرکز خود را گسترش می دهد.
فراتر از مراقبت های بهداشتی ، Nuance مهارت های هوش مصنوعی و راه حل های جذب مشتری را در سراسر پاسخ صوتی تعاملی (IVR) ، دستیارهای مجازی و راه حل های دیجیتال و بیومتریک به شرکت های سراسر جهان در همه صنایع ارائه می دهد. "  "این تخصص همراه با وسعت و عمق ابر مایکروسافت ، از جمله Azure ، Teams و Dynamics 365 ، برای ارائه تعامل مشتری و نسل بعدی مشتری ارائه خواهد شد.


تاریخ:

13 آپریل 2021

مترجم :

خانم نسا فرنودی – اردیبهشت 1400

آخرین بروز رسانی در شنبه, 11 اردیبهشت 1400 ساعت 20:50
 

اخبار و رویدادها

با ما باشید.

در باره ما

در باره ما

آخرین نظرات

آخرین نظرات

آدرس

آدرس